Návod na hru

Shakes & Fidget – je hra s prvky, které můžeme nálezt v MMORPG hrách, jako je např. World of Warcraft.

Na začátku si hry si budete muset vytvořit svou postavu, se kterou se budete prosekávat nebezpečným světem, plným příšer a dalších stvoření. Na začátku si budete muset zvolit rasu. Každá rasa má trochu jiné vlastnosti (viz článek rasy).
Pokud jde o povolání, pak máte celkem tři možnosti – válečník, kouzelník a průzkumník. Každé povolání má své výhody. Hlavní předností válečníka je je je jeho síla a tlusté brnění. Kouzelník umí sesílat mocná kouzla a průzkumník je přeborník v boji na dálku. Nyní si vyhrajte se svým vzhledem. Možností je téměř neomezeně, takže v klidu povolte otěže své fantazii a vytvořte si hrdinou postavu k obrazu svému.

Po stručném úvodu do fantasy hry Shakes and Fidget se nyní budeme věnovat přehledu ovládání hry a uvedeme i několik rad do začátků naší hrdinské pouti.

Hospoda

Hospoda by měla být první zastávkou všech dobrodruhů. Zde potkáte osoby, od kterých obdržíte úkoly (questy), po jejichž splnění získáte peníze, zkušenost,  sem tam i nějaké ty pěkné itemy a když budete mít velké štestí, tak v do batohu spadne i houbička.

Po kliknutí na osobu, která sedí v hospodě u stolu před Vámi, budete mít na výběr ze tří úkolů. U každého úkolu je uvedeno co za splnění úkolu obdržíte viz vyše a doba potřebná na splnění úkolu. Jeden úkol si vyberte a vydejte se plnit úkol.

Dole vidíte čárku, která ukazuje aktuální stav Vaší „Žízně po Dobrodružství“. Po každém úkolu, Vám kousek čárky ubude.

V hospodě najdete také třetí osobu (hazardního hráče)

Zde můžete pokusit své štěstí ve skořápkách a vyhrát nebo případně prohrát nějaké peníze či houbičky.

Pozor vsázet peníze či houbičky mohou pouze hráči, kteří si alespoň jednou koupili houbičky u houbičkáře!

TIP: „Žízeň po dobrodružství“ se doplní automaticky na maximum vždy o půlnoci.

TIP: Nevyužitá „Žízeň po doprodrušství“ po půlnoci zmizí.

TIP: Po dokončení úkolu se Vám v batohu může objevit houbička či nějaký předmět, proto dbejte na to, aby jste v batohu měli vždy alespoň dvě volná místa, pro nenadálé dárečky. Pokud v batohu místo mít nebudete, tak nic prostě nedostanete.

TIP: Za každý dokončený úkol obdržíte, také 10 bodů věhlasu.

TIP: Čím větší je časová náročnost úkolu, tím více čárky Vám po každém úkolu zmizí (1 minuta = 1 bod). žízeň po dobrodružství lze jednoduše doplnit tak, že si u barmana objednáte pivo, která Vám doplní 20 bodů žízně po dobrodružství. Během dne můžete vypít nejvíce 10 piv. Jedno pivo stojí jednu houbičku.

TIP:Hned jak budete mít 10G, tak si ve stáji kupte Raptor. Úkoly tak, budete dokončovat rychleji a tím budete i rychleji vydělávat.

Aréna

V aréně si můžete porovnat své zkušenosti z boje a vybavení s ostatními hráči. Pokud vyhrajete duel, získáte peníze a věhlas. Pokud duel naopak prohrajete pak o vsazené peníze samozřejmě přijdete.

Hra Shakes and Fidget Vám automaticky vybere protivníka do duelu s přibližně stejným věhlasem. Také je zde možnost vyzvat na duel jen určitého hráče a to jednoduše tak, že napíšte jméno hráče, kterého chcete vyzvat a potvrdíte stisknutím OK.

Pokud má Váš protivník menší věhlas než Vy, pak Vaše výhra bude o trochu snížena.

TIP: Mezi jednotlivými duely musíte vždy počkat 10 minut. Pokud se Vám nechce čekat, budete muset obětovat jednu houbičku.

TIP: Bojovou animaci lze obejít stisknutím tlačítka „Přeskočit“ a okamžitě uvidíte výsledek Vašeho duelu.

Hlídka

Každý člověk i takový hrdina, jako jste Vy, občas potřebuje nějaké peníze na živobytí.

Můžete se nechat zaměstnat jako městská stráž. Nejedná se zrovna o nejlepší povolání pod sluncem, ale prachy jde až na prvním místě.

Jako městská stráž můžete pracovat maximálně 10 hodin denně. Čím déle budete pracovat, tím více peněz dostanete zaplaceno.

TIP: Jestliže přerušíte práci, nedostanete zaplaceno.

TIP: Čim vyšší level jste, tím více peněz dostáváte.

Kontakt